Kad Jūsų rankos būtų apsaugotos

Rankos žmogui reikalingos dideliems ir mažiems darbams atlikti. Neišvengiamai joms tenka dažniau sušlapti, būti nudegintom, sušalti ir pan. Dėl to mūsų rankos reikalauja išskirtinio dėmesio. Norėdami jas apsaugoti, renkamės ne tik atitinkamus kremus, bet ir rankas saugančias pirštines. Svarbu prisiminti, kad pirštinės reikalingos ne tik atšalus orams, bet ir atliekant įvairius darbus esant žemai temperatūrai uždarose patalpose.

Darbo pirštinės – svarbi apsauga mūsų rankoms
Darbinės pirštinės yra nepakeičiamos dirbant statybose, žemės ūkyje, įvairiose gamyklose, vandentiekio ūkyje, dirbant su elektros prietaisais, automobilių servisuose. Be to, šios pirštinės reikalingos ir dirbant grožio srityje. Kirpėjai, kosmetologai, manikiūrininkai irgi teigia, kad kokybiškos darbo pirštinės jiems būtinos. Norėdami išvengti infekcijų, kraujo užkrėtimo, darbines pirštines mūvi ir medicinos darbuotojai.
Įvairių rūšių darbo pirštinės apsaugo rankas nuo mechaninių, cheminių ir terminių pažeidimų, nešvarumų ir metalo purslų.
Ką turėtume žinoti apie darbines pirštines jas rinkdamiesi?
Pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį į pirštinių rūšį. Pagrindinės pirštinių rūšys:
• Aplietos pirštinės
• Megztos pirštinės
• Odinės pirštinės
• Guminės pirštinės
• Siūtos pirštinės
• Vienkartinės pirštinės
• Nitrilinės pirštinės
• Lateksinės pirštinės
• Suvirinimo pirštinės

Kuo skiriasi šios darbinės pirštinės ir kada kokias reikėtų rinktis?
Aplietos pirštinės, aplietos skirtingomis medžiagomis, skirtos atlikti darbams, kuriems reikalingos pirštinės su stipriu sukibimu, apsaugančios nuo drėgmės ir cheminių medžiagų.
Megztos darbo pirštinės, pagamintos iš medvilnės, kuri nesukelia alerginių reakcijų. Šildo rankas ir saugo nuo nešvarumų ir pažeidimų.
Odinės pirštinės, pagamintos iš jaučio, ožkos, avies ar dirbtinės odos yra atsparios dilimui, patvarios.
Siūtos pirštinės dažnai siuvamos iš skirtingų medžiagų bei būna apliejamos. Dėl gero sukibimo tinka įvairiems darbams.
Vienkartinės pirštinės saugo rankas nuo cheminių medžiagų, vandens ir kt. Naudojamos kambarių valymui, plaukų dažymui ir kt.
Nitrilinės pirštinės yra atsparios rūgštims ir dažams, todėl jas naudoja patalpų apdailos darbuotojai, dirbantys su dažais ir laku.
Lateksinės pirštinės išsiskiria tuo, kad lateksas sumažina cheminių medžiagų (daugiausia silikonų) poveikį odai. Tačiau šios pirštinės negali būti naudojamos dirbant su mazutu, alyvomis ir chloru.
Suvirinimo pirštinės pasižymi stipria apsauga nuo karščio ir cheminių medžiagų.
Specialios darbo pirštinės tinka dirbti su grandininiais pjūklais, turi aukštą saugos lygį nuo prapjovimo.

Rinkdamiesi pirštines atkreipkite dėmesį į tai, kokius darbus ir kada atliksite. Norėdami apsaugoti rankas nuo neigiamų veiksnių dirbdami, naudokite darbo pirštines iš kokybiškų ir darbo specifiką bei laiką atitinkančių medžiagų. Šaltu oru reikia šiltų, žiemos šalčiui bei vėjui atsparių pirštinių.
Dirbant sode darbo pirštinės reikalingos ir vyrams, ir moterims, ir vaikams. Tai dažniausiai megztos ar vienkartinės pirštinės, skirtos dirbti su sodo gėrybėmis. Jei turite ūkį ir rengiatės talkai – darbo pirštines įsigyti reikia.
Buities darbams, grožio sferai, medicinai tinkamiausios įvairių medžiagų vienkartinės pirštinės.

Komentarai